וילונות - מרקמים, צבעים והדפסים

חזרה למאמרים

ווילונות הם אחד מפריטי העיצוב המשפיעים ביותר על עיצוב החדר והאווירה בו. הצבעים, הבדים והדפוסים משפיעים אפילו על מצב הרוח של הנוכחים.
ניתן לתפור וילונות בד מסוגים שונים: בד משי דרמטי אך רשמי, בד קטיפה, כותנה ופשתן ועוד.
בבחירת הבד קחו בחשבון לא רק את מראה הווילונות אלא גם את אפשרויות הניקוי. בדים יוקרתיים כמו משי או קטיפה יש לנקות אך ורק בניקוי יבש ואילו וילונות כותנה או מבדים סינתטיים, ניתן לכבס גם במכונת הכביסה בבית.

וילונות – סוגים ומרקמים

וילונות קלילים ושקופים מעניקים מראה רומנטי ורגוע לחדר. ניתן להשתמש בהם על מנת לסנן ולאזן את האור בחדר. וילונות כאלה עשויים מבדים דקים ועדינים או מתחרה.

וילונות האפלה או החשכה, עשויים מאריגים ובדי ריפוד כבדים, כמו: קטיפה, לבד, זמש או בד המוצמד אליו ריפוד עבה. כשמם כן הם- כשמזיזים אותם, הם מונעים מכניסת אור לחדר.

וילונות תרמיים מרופדים, שנועדו להפחית את מידת החום או הקור.
ניתן להשיגם במגוון צבעים והדפסים והם יעילים מאוד נגד פגעי מזג האוויר והרעש.

וילונות - צבעים ודפוסים

בד בצבע אחיד: וילונות בצבע אחיד נטמעים בעיצוב החדר לכן, מומלץ לבחור בצבע עכשווי או בצבע ניטרלי כהה במעט מצבע הקירות.
ניתן גם לבחור וילונות בצבע אחיד נועז השונה משאר הצבעים בחדר ונותן מעין זריקת צבע מהדהד ומרשים.

בד פרחוני: בדים בדפוסי פרחים, ענפים, עלים ועצים, המוסיפים קסם לבית. החל ממוטיבים של וינטג' למוטיבים מודרניים, פרחים בהדפס מוגדל ועוד.

בד עם הדפסים גאומטריים: בדים עם דוגמאות רשת, צורות גאומטריות וכו. ההמלצה היא להתאים וילונות עם הדפסים גאומטריים לשני דפוסים אחרים בחדר, כדי לא להעמיס על העיצוב יתר על המידה.

בד מפוספס: יכול להתאים למגוון סגנונות של חדרים: מודרניים, ימיים (כל מה שקשור לים ולספינות), מסורתיים ועוד. 
הפסים יכולים להיות עבים או צרים, על פני כל הוילון או רק בחלקו. וילונות הפסים מגיעים בשני צבעים, אך ניתן למצוא גם ביותר. פסים אנכיים עשויים ליצור אשליה של חלון ארוך יותר, בעוד פסים אופקיים מעניקים לחלון מראה רחב יותר

בד דמשק, שניתן להשתמש בשני צדדיו: תורם למראה עכשווי ומבריק של החלון. הדפוס האלגנטי הזה יכול להיות בעל צבע אחיד או צבעוני ונעשה בו שימוש מאות בשנים. מדובר בבד המיוצר בעבודת יד מיוחדת, הממשיך להוות סמל לאלגנטיות ולתחכום.

בד עם דפוסים גרפיים וציוריים: בד שיש בו אמירה מסוימת, מעין מראה לא צפוי של צבע וסגנון. וילונות בנושאים שונים: החל מנושאים ימיים עד טרופיים; צורות פשוטות ועד הדפסים ידידותיים לילדים כולל דמויות דיסני וסרטי ילדים אחרים. וילונות כאלה מומלצים כווילונות לחדרי ילדים, אמבטיות וחדרי משחקים.

אצלנו ב"סיפורי בדים" ניתן להתרשם ממגוון עצום של בדים, דוגמאות והדפסים, ביניהם תוכלו למצוא בוודאות את וילון חלומותיכם.
אנו נלווה אתכם בהמלצות ומתן כיוון עד לביצוע העבודה ולתליית הווילונות.

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט STG
© 2018 כל הזכויות שמורות לסיפורי בדים עיצוב וילונות | מוזמנים להתקשר: 077-5100300